Kiekkosarjoissa maaottelutauko, loppuviikosta pelataan Karjala -turnaus.

Tällä viikolla Reflan urheilutarjonnassa pääosin jalkapalloa, kun kiekossa on tauko. Suomen Leijonat tosin pelaa loppuviikosta Karjala -turnauksessa, näytämme toki Suomen ottelut!

Jalkapallossa pelataan tällä viikolla Mestareiden Liigaa sekä Eurooppa Liigaa, näytämme tiistain ja torstain välisenä aikana useita otteluita.

Seuraavan parin viikon ohjelmaa:

Maanantai 04.11.

klo 19.00  Maajussille Morsian

Tiistai 05.11.

klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Zenit Pietari – Red Bull Leipzig
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Barcelona – Slavia Praha
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Chelsea – Ajax
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Borussia Dortmund – Inter Milan
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Liverpool – Genk

Keskiviikko 06.11.

klo 16.50  Eurooppa Liiga:  Vitoria de Guimaraes – Arsenal
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Lokomotiv Moskova – Juventus
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Bayern München – Olympiakos
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Bayer Leverkusen – Atletico Madrid
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Real Madrid – Galatasaray
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Atalanta – Manchester City

Torstai 07.11.

klo 17.30  EHT, Karjala-turnaus:  Venäjä – Suomi
klo 19.00  Eurooppa Liiga:  Lugano – Malmö FF
klo 19.00  Eurooppa Liiga:  Lazio – Celtic
klo 21.00  Eurooppa Liiga:  Rangers – Porto
klo 21.00  Eurooppa Liiga:  Manchester United – Partizan Belgrad

Perjantai 08.11.

klo 15.30  Jääkiekko U-20:  Suomi – Venäjä
klo 19.00  Vain Elämätä
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Valioliiga:  Norwich – Watford

Lauantai 09.11.

klo 13.30  Valioliiga:  Chelsea – Crystal Palace
klo 16.00  Valioliiga:  Tottenham – Sheffield United
klo 16.00  Karjala -turnaus:  Suomi – Tshekki
klo 18.30  Valioliiga:  Leicester – Arsenal
klo 18.30  La Liga:  Eibar – Real Madrid
klo 19.00  NHL:  Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres
klo 21.00  La Liga:  Barcelona – Celta Vigo

Sunnuntai 10.11.

klo 12.00  La Liga:  Mallorca – Villarreal
klo 15.00  Valioliiga:  Wolverhampton – Aston Villa
klo 15.30  Kokoontuminen pelireissuun:  Malaga CF – Fuenlabrada
klo 16.00  Karjala -turnaus:  Suomi – Ruotsi
klo 17.30  Valioliiga:  Liverpool – Manchester City
klo 18.30  Tanssii Tähtien Kanssa

Maanantai 11.11.

klo 17.00  Tanssii Tähtien Kanssa  (uusinta sunnuntailta)
klo 19.00  Maajussille Morsian

Tiistai 12.11

klo 17.30  Liiga:  KooKoo – HPK
klo 19.00 EM-karsinta, naiset:  Portugali – Suomi
klo 20.00  Texas Hold’em

Keskiviikko 13.11.

klo 12.30  KHL:  Kunlun Red Star – Jokerit
klo 17.30  Liiga:  Ilves – Sport
klo 17.30  Liiga:  JYP – Lukko
klo 17.30  Liiga:  KalPa – Jukurit
klo 17.30  Liiga:  Pelicans – KooKoo
klo 19.00  Kokoontuminen pelireissuun:  Unicaja – Asseco Arka Gdynia

Torstai 14.11.

klo 18.00  EM-karsinta:  Turkki – Islanti
klo 20.45  EM-karsinta:  Englanti – Montenegro

Perjantai 15.11.

klo 10.00  KHL:  Admiral Vladivostok – Jokerit
klo 17.30  Skumppatarjoilu Suomen EM-kisapaikan varmistumisen johdosta
klo 18.00  EM-karsinta:  Suomi – Liechtenstein
klo 19.50  After Party
klo 20.45  EM-karsinta:  Bosnia Hertzegovina – Italia (kaiken varalta)

Lauantai 16.11.

klo 16.00  Liiga:  Jukurit – HIFK
klo 16.00  Liiga:  JYP – Tappara
klo 16.00  Liiga:  Kärpät – TPS
klo 16.00  Liiga:  Sport – Ilves
klo 16.00  Liiga:  SaiPa – KalPa
n. klo 18.20  Liiga:  Lukko – HPK
klo 19.00  Formula 1, Brasilia:  Aika-ajot

Sunnuntai 17.11.

klo 08.00  KHL:  Amur Habarovsk – Jokerit
klo 15.45   Koripallo, EM-karsinta:  Suomi – Belgia
klo 18.00  Formula 1, Brasilia:  Kilpailu
klo 18.30  Tanssii Tähtien Kanssa