Suomi meni kuin menikin EM-kisoihin, Reflassa sankka joukko todistamassa!

Suomen miesten jalkapallomaajoukkue pääsi sitten ensimmäistä kertaa historiassaan arvokisoihin. Paikka varmistui, kun Suomi kaatoi Liechtensteinin selvästi 3-0. Reflassa oli satoja ihmisiä tapahtumaa todistamassa, ja tunnelma oli loistava!  Kiitos vielä kaikille, tänään maanantaina vielä jännätään Suomen viimeistä karsintapeliä, kun Suomi kohtaa Ateenassa Kreikan. Ottelussa on vielä panosta, sillä voitolla Suomella on vielä mahdollisuus päästä kisojen arvontakoriin 3, joka puolestaan antaisi Suomelle paremmat lähtökohdat ensi kesän kisoihin.

Jääkiekkosarjat ovat taas käynnissä, viikolla Liigaa sekä KHL:aa, viikonloppuna Valioliiga palaa maaottelutauon jälkeen ohjelmaan. Viikonloppuna lähdemme sekä koris- että futisreissuun, vielä mahtuu molempiin mukaan!

Sunnuntaina Tanssitaan Tähtien Kanssa kauden toiseksi viimeisen kerran, finaalipaikat jaossa!

Tässä seuraavan parin viikon ohjelmaamme:

Maanantai 18.11.

klo 17.00  Tanssii tähtien kanssa  (uusinta sunnuntailta)
klo 20.45  EM-karsinta:  Kreikka – Suomi

Tiistai 19.11.

klo 15.00  KHL:  Traktori – Jokerit
klo 18.00  Kansanjuhla Huuhkajille Kansalaistorilta
klo 19.45   CHL:  EVVK Zug – Tappara
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 20.45  EM-karsinta:  Wales – Unkari

Keskiviikko 20.11.

klo 17.30  Liiga:  HIFK – Lukko
klo 17.30  Liiga:  Ilves – JYP
klo 17.30  Liiga:  SaiPa – Pelicans
klo 17.30  Liiga:  TPS – Sport
klo 17.30  Liiga:  Ässät – KooKoo

Perjantai 22.11.

klo 17.30  KHL:  Jokerit – Dynamo Moskova
klo 17.30  Liiga:  HPK – Ilves
klo 17.30  Liiga:  JYP – SaiPa
klo 17.30  Liiga:  Lukko – Kärpät
klo 17.30  Liiga:  Tappara – KalPa
klo 20.00  Texas Hold’em

Lauantai 23.11.

klo 10.10  Alppihiihdon MC, Levi:  Naisten pujottelun 1.kierros
klo 13.10  Alppihiihdon MC, Levi:  Naisten pujottelun 2.kierros
klo 13.30  Valioliiga:  West Ham – Tottenham
klo 16.00  Valioliiga:  Everton – Norwich
klo 16.00  Liiga:  KooKoo – Tappara
klo 16.00  Liiga:  Ässät – Kärpät
klo 17.30  Liiga:  TPS – HIFK
klo 17.30  Liiga:  SaiPa – Ilves
klo 18.30  Valioliiga:  Manchester City – Chelsea
klo 18.45  Kokoontuminen korisreissuun:  Unicaja – Bilbao Basket
klo 21.00  La Liga:  Real Madrid – Real Sociedad

Sunnuntai 24.11.

klo 10.10  Alppihiihdon MC, Levi:  Miesten pujottelu, 1.kierros
klo 13.10  Alppihiihdon MC, Levi:  Miesten pujottelu, 2.kierros
klo 13.30  Kokoontuminen pelireissuun:  Malaga CF – Elche
klo 15.30  KHL:  Jokerit – Lokomotiv Jaroslavl
klo 16.00  La Liga 2:  Malaga CF – Elche
klo 17.30  Valioliiga:  Sheffield United – Manchester United
klo 18.30  Tanssii Tähtien Kanssa (osa 10/11)

Maanantai 25.11.

klo 17.00  Tanssii Tähtien Kanssa  (uusinta sunnuntailta)
klo 17.30  Liiga:  HIFK – Sport
klo 21.00  Valioliiga:  Aston Villa – Newcastle

Tiistai 26.11.

klo 17.30  KHL:  Jokerit – Amur Habarovsk
klo 17.30  Liiga:  Tappara – TPS
klo 17.30  Liiga:  Kärpät – JYP
klo 17.30  Liiga:  HPK – KalPa
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Lokomotiv Moskova – Bayer Leverkusen
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Real Madrid – PSG
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Juventus – Atletico Madrid

Keskiviikko 27.11.

klo 17.30  Liiga:  HIFK – Jukurit
klo 17.30  Liiga:  Lukko – Pelicans
klo 17.30  Liiga:  Sport – KooKoo
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Zenit Pietari – Lyon
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Valencia – Chelsea
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Liverpool – Napoli
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Barcelona – Borussia Dortmund

Torstai 28.11.

klo 17.00  Eurooppa Liiga:  Astana – Manchester United
klo 17.30  Liiga:  TPS – Ässät
klo 19.00  Eurooppa Liiga:  Feyenoord – Rangers
klo 19.00  Eurooppa Liiga:  Braga – Wolverhampton
klo 21.00  Eurooppa Liiga:  Arsenal – Eintracht Frankfurt
klo 21.00  Eurooppa Liiga:  Sporting Lissabon – PSV Eindhoven

Perjantai 29.11.

alk. klo 11.00  Hiihdon MC
klo 14.00  Formula 1, Abu Dhabi:  2. vapaat harjoitukset
klo 17.30  KHL:  Jokerit – Sibir Novosibirsk
klo 17.30  Liiga:  HIFK – Kärpät
klo 17.30  Liiga:  KalPa – JYP
klo 17.30  Liiga:  Jukurit – Tappara
klo 17.30  Liiga:  Ilves – KooKoo
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  La Liga 2:  Numancia – Malaga CF

Lauantai 30.11.

klo 11.00  Formula 1, Abu Dhabi:  3. vapaat harjoitukset
klo 13.30  Valioliiga:  Newcastle – Manchester City
klo 14.00  Formula 1, Abu Dhabi:  Aika-ajot
klo 16.00  Liiga:  HPK – Pelicans
klo 16.00  Liiga:  JYP – KalPa
klo 16.00  Liiga:  Lukko – Ässät
klo 17.30  Liiga:  Kärpät – SaiPa
klo 17.30  Liiga:  Tappara – HIFK
klo 17.45  Jalkapallo:  EM-kisojen lohkoarvonta

Sunnuntai 01.12.

klo 14.00  Formula 1, Abu Dhabi:  Kilpailu
klo 15.00  Valioliiga:  Norwich City – Arsenal
klo 17.30  Valioliiga:  Leicester – Everton
klo 18.30  Tanssii Tähtien kanssa, finaali
klo 21.00  La Liga:  Atletico Madrid – Barcelona