On uuden vuosikymmenen aika, keskiviikkona ollaankin jo vuoden 2020 puolella. Urheilussa tapahtuu, meillä paljon valikoimaa!

Vuoden, ja vuosikymmenen viimeisiä päiviä vietetään.

Urheilussa päällimmäisenä varmaankin nuorten leijonien mm-turnaus, jota seuraamme tiiviisti täällä Reflassa. Uudenvuodenaaton alkuillasta kohtaavat Suomi ja Sveitsi alkulohkon päätösottelussa.

Talviurheilua, jääkiekon Liigaa ja KHL:n Jokereita, jalkapalloa ym.

Tässä seuraavan kahden viikon ohjelmistoa:

Maanantai 30.12.

klo 15.05  Spengler Cup, välierä:  Team Canada – TPS
klo 17.30  Liiga:  Pelicans – HIFK
klo 17.30  Liiga:  Kärpät – KalPa
klo 17.30  Liiga:  HPK – JYP
klo 17.30  Liiga:  Ässät – Ilves
klo 17.30  KHL:  Jokerit – HK Vitjaz.

Tiistai 31.12.

alk. klo 12.20  Hiihdon MC, Toblach sekä mäkihypyn mäkiviikko
klo 19.00  Jääkiekko, nuorten MM:  Suomi – Sveitsi

Keskiviikko 01.01. 2020

alk. klo 11.30  Hiihdon MC, Toblach
klo 13.30  Valioliiga:  Brighton – Chelsea
klo 16.00  Valioliiga:  Southampton – Tottenham
klo 18.30  Valioliiga:  Norwich – Crystal Palace
klo 21.00  Valioliiga:  Arsenal – Manchester United

Torstai 02.01.

klo 17.30  Jääkiekko, nuorten MM: puolivälierä:  USA – Suomi
klo 21.00  Valioliiga:  Liverpool – Sheffield United

Perjantai 03.01.

alk. klo 13.05  Hiihdon MC, Val di Fiemme
klo 17.30  KHL:  Jokerit – SKA Pietari
klo 17.30  Liiga:  Ilves – TPS
klo 17.30  Liiga:  Lukko – Jukurit
klo 17.30  Liiga:  Pelicans – Ässät
klo 17.30  Liiga:  Sport – SaiPa
klo 20.00  Texas Hold’em

La 04.01.

klo 11.30  Hiihdon MC, Val di Fiemme
klo 16.00  Liiga:  HPK – HIFK
klo 16.00  Liiga:  Kärpät – SaiPa
klo 16.00  Liiga:  KooKoo – Tappara
klo 16.00  Liiga:  KalPa – Ilves
klo 16.00  Liiga:  JYP – Pelicans
klo 16.15   Kokoontuminen pelireissuun:  Unicaja – Monbus
klo 19.00  Jääkiekko, nuorten MM: Välieräottelu,  Kanada – Suomi

Su 05.01.

alk.klo 13.10  Hiihdon MM, Val di Fiemme
klo 15.00  Jääkiekko, nuorten MM:  Pronssiottelu
klo 17.00  FA Cup:  Liverpool – Everton
klo 19.00  Jääkiekko, nuorten MM:  Loppuottelu
klo 21.00  La Liga 2:  Real Oviedo – Malaga CF

Ma 06.01.

klo 15.00  Serie A:  AC Milan – Sampdoria
klo 18.30  KHL:  Dinamo Riika – Jokerit
klo 20.56  FA Cup:  Arsenal – Leeds

Ti 07.01.

klo 18.00  Koripallo, EuroCup Top-16:  Tofas Bursa – Unicaja
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Englannin Liigacup, välierä, 1.osaottelu:  Manchester United – Manchester City

Ke 08.01.

klo 15.00  KHL:  Spartak Moskova – Jokerit
klo 17.30  Liiga:  Ilves – HIFK
klo 17.30  Liiga:  Pelicans – HPK
klo 17.30  Liiga:  SaiPa – TPS
klo 17.30  Liiga:  Sport – Tappara

To 09.01.

klo 17.30  Liiga:  HIFK – SaiPa

Pe 10.01.

klo 17.30  Liiga:  HPK – Ässät
klo 17.30  Liiga:  JYP – Lukko
klo 17.30  Liiga:  TPS – Kärpät
klo 17.30  Liiga:  Ilves – Sport
klo 17.30  KHL:  Jokerit – Severstal
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Valioliiga:  Sheffield United – West Ham United

La 11.01.

alk.klo 11.00  Talviurheilua
klo 13.30  Valioliiga:  Crystal Palace – Arsenal
klo 14.00  KHL:  Jokerit – Severstal
klo 15.00  Liiga:  Lukko – Ässät
klo 16.00  Valioliiga:  Manchester United – Norwich
klo 16.00  Liiga:  Tappara – TPS
klo 17.30  Liiga:  Kärpät – Ilves
klo 17.30  Liiga:  Sport – HPK
klo 18.30  Valioliiga:  Tottenham – Liverpool

Su 12.01.

alk. klo 12.40  Talviurheilua
klo 15.00  Valioliiga:  Bournemouth – Watford
klo 17.30  Valioliiga:  Aston Villa – Manchester City