Jääkiekkosarjat jatkuvat, SE ISO peli pelataan perjantaina, ja paljon muuta!

Jääkiekon Liiga, sekä KHL, palaavat tauoilta juuri alkaneella viikolla. Loppuviikosta on jalkapallosarjojen vuoro mennä tauolle, kun pelataan ratkaisevia EM-karsintakierroksia. Mukaan lukien Suomen historian tärkein ottelu tähän mennessä pelataan perjantaina 15.11, Suomella on voitolla mahdollisuus varmistaa sen historian ensimmäinen arvokisapaikka ensi kesän EM-kisoihin.

Formula 1 -kisa ajetaan tulevana viikonloppuna Brasiliassa.

Seuraavan parin viikon ohjelmaa:

Maanantai 11.11.

klo 17.00  Tanssii Tähtien Kanssa  (uusinta sunnuntailta)
klo 19.00  Maajussille Morsian

Tiistai 12.11

klo 17.30  Liiga:  KooKoo – HPK
klo 18.00  CHL:  Tappara – EVVK Zug
klo 19.00  EM-karsinta, naiset:  Portugali – Suomi
klo 20.00  Texas Hold’em

Keskiviikko 13.11.

klo 12.30  KHL:  Kunlun Red Star – Jokerit
klo 17.30  Liiga:  Ilves – Sport
klo 17.30  Liiga:  JYP – Lukko
klo 17.30  Liiga:  KalPa – Jukurit
klo 17.30  Liiga:  Pelicans – KooKoo
klo 19.00  Kokoontuminen pelireissuun:  Unicaja – Asseco Arka Gdynia (EuroCup)

Torstai 14.11.

klo 18.00  EM-karsinta:  Turkki – Islanti

klo 19.00  EM-karsinta U21:  Romania – Suomi
klo 20.45  EM-karsinta:  Englanti – Montenegro

Perjantai 15.11.

klo 10.00  KHL:  Admiral Vladivostok – Jokerit
klo 15.00  Formula 1, Brasilia:  1. vapaat harjoitukset
klo 17.30  Skumppatarjoilu Suomen EM-kisapaikan varmistumisen johdosta
klo 18.00  EM-karsinta:  Suomi – Liechtenstein
klo 19.50  After Party
klo 20.45  EM-karsinta:  Bosnia Hertzegovina – Italia (kaiken varalta)

Lauantai 16.11.

klo 16.00  Liiga:  Jukurit – HIFK
klo 16.00  Liiga:  JYP – Tappara
klo 16.00  Liiga:  Kärpät – TPS
klo 16.00  Liiga:  Sport – Ilves
klo 16.00  Liiga:  SaiPa – KalPa
n. klo 18.20  Liiga:  Lukko – HPK
klo 19.00  Formula 1, Brasilia:  Aika-ajot

Sunnuntai 17.11.

klo 08.00  KHL:  Amur Habarovsk – Jokerit
klo 14.00  La Liga 2:  Alcorcon – Malaga CF
klo 15.45   Koripallo, EM-karsinta:  Suomi – Belgia
klo 18.00  Formula 1, Brasilia:  Kilpailu
klo 18.30  Tanssii Tähtien Kanssa

Maanantai 18.11.

klo 17.00  Tanssii tähtien kanssa  (uusinta sunnuntailta)
klo 19.00  Maajussille Morsian
klo 20.45  EM-karsinta:  Kreikka – Suomi

Tiistai 19.11.

klo 15.00  KHL:  Traktori – Jokerit
klo 19.45  CHL:  EVVK Zug – Tappara
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 20.45  EM-karsinta:  Saksa – Pohjois-Irlanti

Keskiviikko 20.11.

klo 17.30  Liiga:  HIFK – Lukko
klo 17.30  Liiga:  Ilves – JYP
klo 17.30  Liiga:  SaiPa – Pelicans
klo 17.30  Liiga:  TPS – Sport
klo 17.30  Liiga:  Ässät – KooKoo

Perjantai 22.11.

klo 17.30  KHL:  Jokerit – Dynamo Moskova
klo 17.30  Liiga:  HPK – Ilves
klo 17.30  Liiga:  JYP – SaiPa
klo 17.30  Liiga:  Lukko – Kärpät
klo 17.30  Liiga:  Tappara – KalPa
klo 20.00  Texas Hold’em

Lauantai 23.11.

klo 13.30  Valioliiga:  West Ham – Tottenham
klo 16.00  Liiga:  Jukurit – Lukko
klo 16.00  Liiga:  KalPa – Pelicans
klo 16.00  Liiga:  KooKoo – Tappara
klo 16.00  Liiga:  Ässät – Kärpät
klo 17.30  Liiga:  TPS – HIFK
n. klo 18.20  Liiga:  SaiPa – Ilves (2.erästä alkaen)
klo 18.30  Valioliiga:  Manchester City – Chelsea

Sunnuntai 24.11.

klo 13.30  Kokoontuminen pelireissuun:  Malaga CF – Elche
klo 15.30  KHL:  Jokerit – Lokomotiv Jaroslavl
klo 17.30  Valioliiga:  Sheffield United – Manchester United
klo 18.30  Tanssii Tähtien Kanssa