Hyvää uuden viikon alkua Reflasta!

Lokakuu alkaa vaihtua marraskuun puolelle. Formula 1 -kilpailuja on jäljellä kolme kappaletta, ja seuraava niistä ajetaan jo tulevana viikonloppuna Yhdysvalloissa.

Jääkiekkoliigat menevät viikonlopun jälkeen 10 päivän maaottelutauolle, mutta tämän viikon tiistaista alkaen pelataan joka päivä otteluita lauantaihin saakka. KHL:ssä Jokerit pelaavat tiistaina, torstaina ja lauantaina.

Viikonloppuna on taas tarjontaa kaikille, löytyy jalkapalloa, jääkiekkoa, tanssia, Formuloita ym.!

Maanantai 28.10.

klo 19.00  Maajussille Morsian
klo 20.45  Championship:  QPR – Brentford

Tiistai 29.10.

klo 17.30  Liiga:  SaiPa – Ässät
klo 17.30  Liiga:  Sport – HPK
klo 17.30  KHL:  Spartak Moskova – Jokerit
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 20.45  Carabao Cup:  Manchester City – Southampton
klo 21.15  La Liga:  Barcelona – Real Valladolid

Keskiviikko 30.10.

klo 17.30  Liiga:  HIFK – KooKoo
klo 17.30  Liiga:  Kärpät – Lukko
klo 17.30  Liiga:  TPS – Jukurit
klo 17.30  Veikkausliiga, Eurooppa Liiga -paikan playoff:  Finaali, osa 1/2:  IFK Mariehamn – FC Honka
klo 19.00  Koripallo, kokoontuminen otteluun Unicaja – Dolomiti Energia Trento
klo 20.30  Carabao Cup:  Liverpool – Arsenal
klo 21.05  Carabao Cup:  Chelsea – Manchester United

Torstai 31.10.

klo 17.30  Liiga:  SaiPa – HPK
klo 17.30  KHL:  Jokerit – Lokomotiv Jaroslavl
klo 19.00  La Liga:  Eibar – Villarreal

Perjantai 01.11.

klo 17.30  Liiga:  KalPa – HIFK
klo 17.30  Liiga:  Pelicans – Tappara
klo 17.30  Liiga:  Ilves – SaiPa
klo 17.30  Liiga:  Ässät – Sport
klo 18.30  La Liga 2:  Ponferradina – Malaga CF
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Formula 1, USA:  2. vapaat harjoitukset

Lauantai 02.11.

klo 13.00  Allsvenskan, päätöskierros:  IFK Norrköping – Djurgården
klo 13.30  Valioliiga:  Bournemouth – Manchester United
klo 15.00  KHL:  Jokerit – Torpeedo Nizhni Novgorod
klo 16.00  Valioliiga:  Aston Villa – Liverpool
klo 16.00  Liiga:  Tappara – Lukko
klo 17.00  Liiga:  Kärpät -HIFK
n.klo 18.00  Liiga:  Sport – Pelicans
n.klo 18.00  Liiga:  TPS – Ilves
klo 21.00  La Liga:  Real Madrid – Real Betis
klo 22.00  Formula 1, USA:  Aika-ajot

Sunnuntai 03.11.

klo 10.45  Kokoontuminen pelireissuun, koripallo:  Unicaja – Real Betis
klo 14.00  La Liga:  Villarreal – Athletico Bilbao
klo 17.30  Veikkausliiga, Eurooppa Liiga -paikan playoff, finaali osa 2/2 :  FC Honka – IFK Mariehamn
klo 17.30  Valioliiga:  Everton – Tottenham
klo 18.30  Tanssii Tähtien Kanssa
klo 20.00  Formula 1, USA:  Kilpailu

Maanantai 04.11.

klo 19.00  Maajussille Morsian

Tiistai 05.11.

klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Zenit Pietari – Red Bull Leipzig
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Barcelona – Slavia Praha
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Chelsea – Ajax
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Borussia Dortmund – Inter Milan
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Liverpool – Genk

Keskiviikko 06.11.

klo 17.00  Eurooppa Liiga:  Vitoria de Guimaraes – Arsenal
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Lokomotiv Moskova – Juventus
klo 19.00  Mestareiden Liiga:  Bayern München – Olympiakos
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Bayer Leverkusen – Atletico Madrid
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Real Madrid – Galatasaray
klo 21.00  Mestareiden Liiga:  Atalanta – Manchester City

Torstai 07.11.

klo 17.30  EHT, Karjala-turnaus:  Venäjä – Suomi
klo 19.00  Eurooppa Liiga:  Lugano – Malmö FF
klo 19.00  Eurooppa Liiga:  Lazio – Celtic
klo 21.00  Eurooppa Liiga:  Rangers – Porto
klo 21.00  Eurooppa Liiga:  Manchester United – Partizan Belgrad