Fugefest -viikko ohi, tällä viikolla taas paljon tarjontaa urheilun saralla.

Fugefestien ja syyslomien ihmismäärät näkyivät myös Reflassa, kiitos kaikille kävijöille. Tiistain Suomen jalkapallo-ottelusta alkaen tupa oli täynnä aamusta iltaan!

Tällä viikolla mm. jalkapallon Mestareiden Liigaa ja Eurooppa Liigaa.  Veikkausliiga ratkesi, KuPS voitti Suomen mestaruuden 43 vuoden odotuksen jälkeen, Refla onnittelee kuopiolaisia!  Inter sai hopeaa ja FC Honka pronssia.
Vielä pelataan Veikkausliigan nousukarsinnat TPS:n ja KPV:n välillä, sekä playoffit viimeisestä Eurooppa Liigan karsintapaikasta. Nämä ottelut näkyvät Reflassa.

Formula 1 jatkuu Meksikon osakilpailulla 25. – 27.10.

Viikon ohjelmaa:

Maanantai 21.10.

klo 19.00 Maajussille Morsian
klo 21.00 Valioliiga: Sheffield United – Arsenal

Tiistai 22.10.

klo 17.30 KHL:  Jokerit – Spartak Moskova
klo 19.00 Mestareiden Liiga: Atletico Madrid – Bayer Leverkusen
klo 20.00 Texas Hold’em
klo 21.00 Mestareiden Liiga:  Manchester City – Atalanta
klo 21.00 Mestareiden Liiga:  Juventus – Lokomotiv Moskova

Keskiviikko 23.10.

klo 17.30 Veikkausliiga, Eurooppa Liiga -paikan playoff:  HJK – FC Lahti
klo 17.30 Veikkausliiga, Eurooppa Liiga -paikan playoff:  IFK Mariehamn – HIFK
klo 17.30 Liiga: KalPa – HPK
klo 17.30 Liiga: Kärpät – Pelicans
klo 17.30 Liiga: SaiPa – HIFK
klo 17.30 Liiga: Tappara – Sport
klo 21.00 Mestareiden Liiga:  Genk – Liverpool
klo 21.00 Mestareiden Liiga:  Slavia Praha – Barcelona
klo 21.00 Mestareiden Liiga:  Inter Milan – Borussia Dortmund

Torstai 24.10.

klo 17.30  Veikkausliiga, karsinta:  TPS – KPV
klo 18.30  KHL:  TsSKA Moskova – Jokerit
klo 19.00  Eurooppa Liiga: Partizan Belgrad – Manchester United
klo 19.00  Eurooppa Liiga: AS Roma – Mönchengladbach
klo 21.00  Eurooppa Liiga: Arsenal – Vitoria de Guimaraes
klo 21.00  Eurooppa Liiga: Celtic – Lazio

Perjantai 25.10.

klo 17.00  Formula 1, Meksiko:  1. vapaat harjoitukset
klo 17.30  Liiga:  Tappara – Ilves
klo 17.30  Liiga:  Kärpät – KalPa
klo 17.30  Liiga:  Pelicans – Ässät
klo 17.30  Liiga:  JYP – HIFK
klo 17.30  Liiga:  Lukko – TPS
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 21.00  Valioliiga:  Southampton – Leicester
klo 21.00  Formula 1, Meksiko:  2. vapaat harjoitukset

Lauantai 26.10.

klo 13.30  Valioliiga:  Manchester City – Aston Villa
klo 15.30  Bundesliga:  Schalke – Borussia Dortmund
klo 16.00  Liiga:  HPK – Kärpät
klo 16.00  Liiga:  Ässät – JYP
klo 16.00  KHL:  Severstal – Jokerit
klo 17.30  La Liga 2:  Kokoontuminen Malaga CF – Real Oviedo -otteluun
klo 17.30  Liiga:  Sport – HIFK
klo 17.30  Liiga:  KalPa – Tappara
klo 18.30  Valioliiga:  Burnley – Chelsea
klo 18.45  Koripallo:  Kokoontuminen pelireissuun, Unicaja – Movistar Estudiantes
klo 19.00  NHL:  Carolina Hurricanes – Chicago Blackhawks
klo 20.00  Formula 1, Meksiko:  Aika-ajot
klo 21.00  La Liga:  Atletico Madrid – Athletic Bilbao

Sunnuntai 27.10.

klo 15.00  Valioliiga:  Newcastle – Wolverhampton
klo 16.00  Veikkausliiga, karsinta:  KPV – TPS
klo 17.30  Veikkausliiga, Eurooppa Liiga -paikan playoff:  HJK – IFK Mariehamn
klo 17.30  Valioliiga:  Liverpool – Tottenham
klo 17.30  Valioliiga:  Norwich – Manchester United
klo 18.30  Tanssii Tähtien Kanssa
klo 20.00  Formula 1, Meksiko:  Kilpailu

Maanantai 28.10.

klo 19.00  Maajussille Morsian
klo 20.45  Championship:  QPR – Brentford

Tiistai 29.10.

klo 17.30  Liiga:  SaiPa – Ässät
klo 17.30  Liiga:  Sport – HPK
klo 17.30  KHL:  Spartak Moskova – Jokerit
klo 20.00  Texas Hold’em
klo 20.45  Carabao Cup:  Manchester City – Southampton
klo 21.15  La Liga:  Barcelona – Real Valladolid

Keskiviikko 30.10.

klo 17.30  Liiga:  HIFK – KooKoo
klo 17.30  Liiga:  Kärpät – Lukko
klo 17.30  Liiga:  TPS – Jukurit
klo 17.30?  Veikkausliiga, Eurooppa Liigan -paikan playoff:  Finaali:  FC Honka – ?
klo 19.00  Koripallo, kokoontuminen otteluun Unicaja – Dolomiti Energia Trento
klo 20.30  Carabao Cup:  Liverpool – Arsenal
klo 21.05  Carabao Cup:  Chelsea – Manchester United

Torstai 31.10.

klo 17.30  Liiga:  SaiPa – HPK
klo 17.30  KHL:  Jokerit – Lokomotiv Jaroslavl
klo 19.00  La Liga:  Eibar – Villarreal